Commitment To Quality In Housekeeping and Hospitality Award: Karen Saunders, Brian Lane, Judy Twidale
Supported Living or Small Group Community Living Care Practitioner Award: Teresa Francis, Owen Olds, Melanie Walters
Rachel Gavin, Bridgend County Borough Council, Community Learning Disability Team, Bronze Winner – Exceptional Newcomer Award
Ashden Prance-Bowen, Shire Hall Care Home Hallmark Care Homes, Care Assistant, Silver Winner – Exceptional Newcomer Award
Sean Paul Doyle, Options Kinsale, Child Care Practitioner, Gold Winner – Exceptional Newcomer Award
Anthony Dyer, Penylan House Community Nursing Linc-Cymru Housing Association, Head Chef, Bronze Winner – Excellence in Catering Award
Carys Davies, Shire Hall Care Home Hallmark Care Homes, Second Chef, Silver Winner – Excellence in Catering Award
Richard Thompson, Bryn Seiont Newydd, Pendine Park Care Organisation, Catering Manager, Gold Winner – Excellence in Catering Award
Leigh Miller, New Horizons Day Centre. Consensus, Day Opportunities Manager, Silver Winner – Excellence In Learning Disability & Mental Health Services Award
Gayle Thomas, Consensus Caring Homes Group, Behaviour Practitioner – Wales, Gold Winner – Excellence In Learning Disability & Mental Health Services Award
Andrea Lock, Family Housing Association, Registered Manager, Bronze Winner – Excellence In Learning Disability & Mental Health Services Award
Noel Williams, Calon Lan Community Care Ltd
Managing Director, Silver Winner – Leadership & Management In Supported Living or Small Group Community Living Award
Linda Forrest-Owen, Carelink Homecare Service Ltd., Anglesey Manager / Responsible Individual
Gold Winner – Leadership & Management In Supported Living or Small Group Community Living Award
Menna Roberts, Cymorth Llaw Ltd, Area Manager, Bronze Winner – Leadership & Management In Supported Living or Small Group Community Living Award
Karen Beech, Greenhill Manor Care Home Hallmark Care Homes, Clinical Care Manager, Bronze Winner – Leadership and Management In Residential Care Services Award
Susan Lanceley, Rickeston Mill Nursing Home
CareInn Ltd, Registered Home Manager, Gold Winner – Leadership and Management In Residential Care Services Award
Anne Thomas, Penylan House Community Nursing. Linc-Cymru, Executive Director, Silver Winner – Leadership and Management In Residential Care Services Award
Beverley Larkins, Wrexham County Borough Council, Staff Development & Training Officer, Silver Winner – Commitment To Training & Workforce Development Award
Michele May ( & Sarah Longhurst joint submission), Pendine Park Care Organisation
Care Consultants, Joint Gold Winners – Commitment To Training & Workforce Development Award
Sarah Longhurst ( & Michele May joint submission), Pendine Park Care Organisation
Care Consultants, Joint Gold Winners – Commitment To Training & Workforce Development Award
Hannah Leggat, Shire Hall Care Home, Hallmark Care Homes, Registered Nurse, Silver Winner – Independent Sector Nurse of The Year Award
Tracey Frowen, The Hollies Care Home, SilverCrest Care Ltd, Clinical Nurse Manager, Gold Winner – Independent Sector Nurse of The Year Award
Jocelyn De Guzman, Highfield Care Home, Pendine Park Care Organisation, Registered Nurse, Bronze Winner – Independent Sector Nurse of The Year Award
Melanie Walters, Radis Community Care, Care Practitioner, Silver Winner – Supported Living or Small Group Community Living Care Practitioner Award
Teresa Francis, Gwynedd Council, Shared Lives Officer, Gold Winner – Supported Living or Small Group Community Living Care Practitioner Award
Owen Olds, Mill View Care Home, SilverCrest Care, Carer, Bronze Winner – Supported Living or Small Group Community Living Care Practitioner Award
Judy Twidale, Pendine Park Care Organisation, Soft Furnishings Assistant, Bronze Winner – Commitment To Quality In Housekeeping and Hospitality Award
Karen Saunders, Ty Bronllys, Orbis Education & Care, Housekeeper, Silver Winner – Commitment To Quality In Housekeeping and Hospitality Award
Brian Lane, Hallmark Care Homes, Executive Chef & Chef Trainer, Gold Winner – Commitment To Quality In Housekeeping and Hospitality Award
Karen Wilcox George, Greenhill Manor Care Home, Hallmark Care Homes, Community Manager, Silver Winner – Excellence In Palliative and End of Life Care Award
Mark Dunn, Everycare Cardiff Ltd., Health & Social Care Assistant, Bronze Winner – Excellence In Palliative and End of Life Care Award
Ann Atkin, St Kentigern Hospice, Family Support Officer, Gold Winner – Excellence In Palliative and End of Life Care Award
Liz Durlucia, Ty Bryn Care Home, Amaranth Care Ltd., Registered Manager, Silver Winner – Excellence In Dementia Care Award
Ceri Powell, Brocastle Manor Care Home, Hafod Care Association Ltd, Activities Organiser, Bronze Winner – Excellence In Dementia Care Award
Sara Wells, Procare Nursing Agency Ltd, Carer, Gold Winner – Excellence In Dementia Care Award
June Clark, Plas y Garn Residential Home, Hafod Care Association Ltd, Home Manager, Bronze Winner – Outstanding Service Award
Janet Paynter, Treetops Care Home CareInn Ltd, Registered Home Manager, Bronze Winner – Outstanding Service Award
Rhian Evans, Anglesey & Gwynedd Council, Shared Lives Enabler Gwynedd & Anglesey Shared Lives Scheme, Gold Winner – Outstanding Service Award
Cerianne Gratton, All Care (S.Wales) Ltd, Registered Manager, Silver Winner – Promoting Fulfilled Lives Award
Tracy Davies, Home Instead Senior Care, CareGiver, Silver Winner – Promoting Fulfilled Lives Award
Liz Hughes, Anglesey & Gwynedd Council, Shared Lives Enabler Gwynedd & Anglesey Shared Lives Scheme, Gold Winner – Promoting Fulfilled Lives Award
Christine Lewis, Highfield Care Home Pendine Park Care Organisation, Enrichment / Activities Co-Ordinator, Gold Winner – Promoting Fulfilled Lives Award
Shani Lauren Escott, Pen-Coed Residential Home, Forest Care Homes, Care Officer, Bronze Winner – Residential Care Practitioner Award
Rebecca Barnes, Merton Place Care Home, Clwyd Alyn Housing Association, Senior Care Practitioner, Silver Winner – Residential Care Practitioner Award
Linda Marie Kinsey, Picton Court Care Home, Hafod Care Association Ltd, Senior Carer, Gold Winner – Residential Care Practitioner Award
Nia Davies Williams, Bryn Seiont Newydd, Pendine Park Care Organisation, Musician-in-Residence, Gold Winner – The Sir Bryn Terfel Foundation Wales Care Award For Promoting The Arts In Social Care
Paul O’Donnell (& Leonard Drane – joint submission), Priority Childcare Ltd, Directors, Gold Winner – The Peter Clarke Award For Promoting Excellence In Services for Children & Young People
Len Drane (& Paul O’Donnell joint submission), Priority Childcare Ltd, Directors, Gold Winner – The Peter Clarke Award For Promoting Excellence In Services for Children & Young People